четвер, 22 жовтня 2020 р.

Цей день в історії УПА - 22 жовтня.

на фотографії Рій відділу "Месники" на заставі біля присілку Пискорі с. Молодим. Посередині Марія Ровенчук - "Ірина", праворуч біля неї сотник Григорій Мазур - "Калинович", інші повстанці неідентифікованих. Великдень, 1946 рік.
Джерело:
УПА (Ukrainian Insurgent Army) reenacting. (У фейсбук).
*********
1944 рік
У бою з загоном НКВД біля села Стронятин на Львівщині загинув командир відділу УПА-Захід Ярослав Хом’як.

У селі Зелене на Станіславщині повстанці знищили голову сільради.

Командир сотні «Крилачі» УПА-Захід Микола Равлик – «Беркут» загинув під час атаки загонів НКВД на курінь «Галайда» біля села Дубини на Львівщині.

1945 рік
Під час облави загонів НКВД на околиці райцентру Комарно на Дрогобиччині загинули двоє повстанців, ще троє захоплені в полон, у тому числі воїн сотні «Лебеді» УПА-Захід Корній Вільховий – «Вир».

Відділ сотні «Жубри» УПА-Захід у селі Кугаїв на Львівщині знищив будівлі колгоспу.

У селі Великі Цепчевичі на Волині повстанці атакували дільницю винищувального батальйону. У бою, що тривав майже три години, знищені 19 москалів, 15 захоплені в полон. Здобуто кулемет, 3 автомати, 17 гвинтівок. Втрати повстанців: один поранений.

У селі Копець на Дрогобчичині підпільники знищили другого секретаря райкому ЛКСМУ.

1946 рік
Рейдова група УПА зірвала засідання колгоспного активу за участю представника райкому КП(б)У в селі Оцитель (нині Соснівка) на Київщині. Конфісковано продукти харчування і промислові товари в крамниці.

1948 рік
У селі Кубаївка на Станіславщині повстанці знищили старшого лейтенанта МВД.

У селі Коржова на Станіславщині повстанці спалили сільраду і клуб.

1950 рік
Пошуковий загін МВД захопив криївку біля села Лючки на Станіславщині. П’ятеро повстанців, що перебували всередині, вчинили збройний опір, однак не змогли прорватися і всі застрелилися.

У бою з москалями біля села Паланики на Дрогобиччині загинули троє повстанців, у тому числі кур’єр надрайонного проводу ОУН «Орлик».

Джерело:
СЕРГІЙ ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті.

Немає коментарів:

Дописати коментар