Загальна кількість переглядів!

суботу, 26 грудня 2020 р.

Цей день в історії УПА - 26 грудня.

Проголошення незалежності України 30 червня 1941р. село Смиківці на Тернопільщині.
*********
1944 рік
У селі Кам’янка на Житомирщині повстанці знищили оперуповноваженого НКГБ, спалили 4 автомобіля і 2,5 тонни пального. Забрано продовольство і шістьох коней.

У селі Завадівка на Станіславщині повстанці знищили начальника райвідділу НКВД та поранили начальника райвідділу НКГБ, як проводили в селі операцію по арешту «бандитів».

1945 рік
Сотня «Переслави» УПА-Захід атакувала дільницю винищувального батальйону в селі Завадів на Львівщині. Знищені 3 бійця, одного захоплено в полон і незабаром відпущено. Підірвано казарму батальйону. Здобуто кулемет, 2 автомата і 15 гвинтівок.

Зв’язковий районного проводу ОУН Тадей Пендрак захоплений у полон у сутичці з загоном НКВД у селі Підберізці на Львівщині.

1947 рік
На світанку близько 300 московитів атакували зимовий табір відділу УПА біля села Лопушанка на Львівщині. Під час прориву знищено не менше п’яти військових. Загинув воїн УПА, ще одного захоплено в полон, решта (четверо) змогли вийти з оточення.

Московити захопили криївку в селі Лишня на Дрогобиччині. Повстанці, що перебували всередині, відмовилися здаватися і всі загинули в перестрілці.

У бою з московитами у селі Задеревач на Дрогобиччині повстанці знищили трьох військових. У перестрілці загинув один підпільник.

1949 рік
Пошукова група МВД захопила типографію надрайонного проводу ОУН у селі П’ятничани на Кам’янець-Подільщині. У бою загинули керівник типографії і художник. Важкопораненою захоплена в полон крайова провідниця ОУН Михайлина Голіната – «Лариса» (їй зроблено операцію, але вона 2 лютого 1950-го зірвала бинти і померла від кровотечі). московити захопили фото членів ОУН, автобіографії членів окружного проводу, звіти рейдових груп.

1951 рік
У бою з московитами у Копайгородському районі Вінниччини затримані і заарештовані двоє повстанців. Обох розстріляно московитами за кілька днів.

Джерело.
Підготував Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті.

Немає коментарів:

Дописати коментар