Загальна кількість переглядів!

неділю, 23 травня 2021 р.

23 травня 1938 р. московити вбили Євгена Коновальця. (підірвали).

   Полковник армії УНР, голова Організації українських націоналістів (ОУН). Один із борців за незалежність України в ХХ ст., слова якого стали пророчими: «Волю українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців».

Під час боїв за гору Маківку 1915-го потрапив у російський полон. Повернувся за два роки. Став одним із організаторів Галицько-Буковинського куреня січових стрільців – чи не найбільш боєздатної частини Армії УНР. У 1918-1919-му командував дивізією, корпусом і групою січових стрільців під час боїв з більшовиками та денікінцями.
Проявив себе як справжній державний діяч, позбавлений політичної кон’юнктури, відмовившись наприкінці 1918-го стати шостим членом Директорії УНР, а пізніше – її диктатором.

Після поразки Української революції 1917 – 1921 років не втратив віру в справу, якій присвятив все своє життя: «Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як же ж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба».
Засновник Української військової організації (1920). Від 1922-го – в еміграції. Один із ідеологів українського націоналізму. 1929-го став першим головою ОУН – тієї політичної сили, яка ставила за мету відродження державної незалежності України. Євген Коновалець намагався актуалізувати українське питання в Лізі Націй.

Протягом 1920-х років відбулося декілька замахів на Євгена Коновальця. Їх намагалися здійснити різні агенти радянських спецслужб. 1933-го розпочалася реалізація останньої операції з убивства Провідника. Під кодовою назвою «Ставка», яку розробляли у Москві під особистим наглядом Йосипа Сталіна. Виконавцем замаху став агент радянської служби зовнішньої розвідки Павло Судоплатов. Йому вдалося увійти до найближчого оточення Коновальця і домовитися з полковником про зустріч. Особу Павла Грищенка – документи на ім’я якого мав Судоплатов, в ОУН ретельно не перевіряли. Бо за нього поручився один із «перевірених» оунівців, насправді – також агент радянських спецслужб Василь Хом’як. Члени Проводу вирішили, що через «Грищенка» молодого чоловіка, якого представляли як колишнього комсомольця, що розчарувався в большевизмі, здібного, народного учителя за освітою вдасться створити підпільну сітку ОУН на підрадянській Україні.

В ОУН Судоплатов використовував псевдо «Павлусь», «Валюх», «Приймак», «Норберт». Він зустрічався з Євгеном Коновальцем. «Я не захоплююсь Вами, – писав Судоплатову Коновалець. – Провірюйте себе, чи нема диспропорцій у Вас самих між словом і чином…».

23 травня 1938-го Судовлатов передав Євгену Коновальцю в кафе-готелі "Атланта", розташованому в Роттердамі, вибуховий пристрій, замаскований під коробку з цукерками. Щойно коробку перевернули в горизонтальне положення, вона вибухнула. Тіло Провідника розірвало на шматки, поранивши при цьому декількох перехожих, які перебували на відстані 5 метрів від жертви.

Поховали Євгена Коновальця у Роттердамі на цвинтарі Кросвейк коштом литовського консульства у Нідерландах.

© 2020 Офіційний веб-сайт УІНП
www.memory.gov.ua

2 коментарі:

  1. Судоплатов достатньо відомий терорист , російського можновладдя і що б нам тепер не розказували всілякі Гордони чи Шустери разом із Зеброїдами ми повинні усвідомлювати що Московія наш ворог можливо колись стане торговим партнером бо вона є нашим сусідом але братньою країною вона небуде ніколи .

    ВідповістиВидалити
  2. Кацапи то є патологічні вбивці що віками як і сьогодні на війні вбивають украінців ! І так буде завжди допоки ми украінці е переможемо цих відморожених ! А перемога буде обовязково!

    ВідповістиВидалити